Schoonmaak van straatkolken in gemeente Montferland
Van 10 februari tot 28 maart is aannemer Van der Kolk bezig met het schoonmaken van alle straat- en trottoirkolken in onze gemeente. Dit gebeurt met speciale vrachtwagens die het vuil uit de kolken zuigen.
Waarom doen we dit?
Kolken (de putjes in de straat en op de stoep) zorgen ervoor dat regenwater wegstroomt. Door bladeren, zand en ander vuil kunnen ze verstopt raken waardoor water niet goed wegloopt. Door de kolken schoon te maken, helpen we wateroverlast te verminderen.
Na de schoonmaak controleren we alle kolken en kijken we of er reparaties nodig zijn.
Wat merkt u hiervan?
U kunt overdag wat geluid horen van de vrachtwagens maar dat is minimaal. Wat wel belangrijk is, is dat de kolken alleen schoongemaakt kunnen worden als ze vrij zijn. Parkeer daarom tussen 07.00 en 17.00 uur niet op of vlakbij een kolk, zodat de werkzaamheden sneller verlopen.
Hoe vaak gebeurt dit?
We reinigen de kolken twee keer per jaar: in het voorjaar en het najaar. Zo zorgen we ervoor dat regenwater goed kan wegstromen, vooral in natte periodes.
Bedankt voor uw medewerking!